Natáčení soutěžního pořadu U6

Datum: 
Pondělí, 23. Říjen 2017 - 17:20

                                                  „Pavlovice my to dáme, my se nikdy nevzdáváme!!!“

S tímto bojovým pokřikem se vydalo družstvo žáků ze základní školy ve složení Tadeáš Huličný, Jakub Franc, Klára Navrátilová, Ondra Bank a Matěj Kocmánek zkusit své štěstí v soutěžním pořadu U6 České televize Ostrava. Natáčení probíhalo tentokrát v prostorách VIDA Science v Brně. Soupeřem nám byla ZŠ Sirotkova z Brna - Alfa tým. Naší škole připadlo označení Omega tým. Tématem celé soutěže byla meteorologie – počasí.

Začátek soutěže nám vyšel, kdy hned po úvodním vědomostním kvízu Matěj zabodoval a poslal nás do vedení. Ve druhé soutěži naše dvojice Ondra a Kuba při navigaci trochu zakolísala a vedení jsme ztratili. Ve třetí soutěži se blýskla Klára, která potmě dokázala ve stanoveném časovém limitu posbírat všechny naše hvězdičky a získat tak pro náš tým pět nápověd pro další soutěž. Ta se pro nás již potom stala hračkou a s pěti nápovědami jsme bravurně složili kompas, což protihráč nezvládl. Měl jen tři nápovědy a s nimi to šlo velice těžce. Takže jsme se ujali vedení 13 : 9. Po aréně mozků bylo vyrovnáno a šlo se na předposlední soutěž. 

Tou byla týmová hra, kdy soutěží celé družstvo. Šlo o jízdu se segwayích. Někteří ze soutěžících z nich měli veliké obavy - jak se to ovládá, zatáčí a co s tím. Po zkušebních jízdách se sebevědomí zvedlo, ale v důležitém duelu jsme bohužel prohráli a soupeři se ujali vedení. 

Poslední soutěží byl chemický kvíz. V něm jsme zvítězili rozdílem jednoho bodu, ale soupeř měl přesto náskok šest bodů. Do závěrečné soutěže - hádání postavy - jsme poslali Matěje.  Dalo se očekávat, že neznámá osobnost bude mít co dočinění s meteorologií. A bylo tomu tak. Osobností byla moderátorka počasí paní Jana Zárybnická. Ani jeden ze soutěžících ji neuhádl a na body vyhrál náš soupeř, tedy Alfa tým. 

Za své snažení bylo naše družstvo odměněno tričky Omega týmu a dalšími drobnostmi od České televize. Celé natáčení jsme si užili. A kdy nás uvidíte v televizi?? Bude to v sobotu 26.11. 2017 na ČT D .

 

                                                                                                          Ing. Lenka Bukovská