Školní výlet 7.B

Datum: 
Středa, 15. Červen 2022 - 18:00

Naše dobrodružství začíná na autobusovém nádraží ve Velkých Pavlovicích. Autobusem jsme se dopravili do Dolních Věstonic. Pak jsme se vydali pěšky na Pálavu. Cestou jsme viděli krásné přírodní úkazy a výhledy. Několik spolužáků však cestou do kopce za námi zaostávalo.

Měli jsme pauzu na svačinu a také jsme se fotili. Po krátké přestávce jsme se vydali zase na cestu. Asi po 60 m si spolužačka vzpomněla, že si nechala kšiltovku na místě, kde jsme svačili. Po vyřešených komplikacích jsme se opět vydali na další putování lesní pěšinkou. Třída se rozdělila na dvě skupinky, jedna šla s panem učitelem Jiřím Slavíkem a druhá s panem učitelem Pavlem Hanzálkem.

Po půlhodině jsme se rozhodli, že si opět odpočineme. Po svačině měl pro nás pan učitel Slavík překvapení. Ondra Kaderka vytáhl z batohu tajemný balíček – keramickou hlínu. Dostali jsme za úkol vymodelovat Věstonickou venuši, což zcela nedopadlo podle předlohy na fotografii. Jakmile jsme výtvory dokončili, předali jsme je panu učiteli Slavíkovi a pokračovali v cestě. Jeho žena nám sošky vypálí v keramické peci.

Opět jsme se rozdělili na dvě skupinky. V těchto skupinkách jsme se udrželi část výletu, při níž jsme hráli slovní hry. Další přestávkou byla vyhlídka ze skály Strážce, ze které byl nádherný výhled na mušovský kostel sv. Linharta.  Kousek dál byla vyhlídka z rozkvetlé louky na Svatý kopeček u Mikulova a jeho okolí. Pan učitel Slavík vyndal z batohu lano a kluci se přetahovali v soutěži o největšího siláka třídy.

Jakmile jsme odpočinkem nabrali sílu, pokračovaly naše kroky do Pavlova. Cestou se jedna žákyně vsadila s panem učitelem Slavíkem o zmrzlinu, že cestou z kopce nespadne. Spadl ale Pepa, pořádně si odřel koleno. Ale ten se bohužel nevsadil. Po sestupu do Pavlova byla první restaurace naše! Každý jsme si dali, na co jsme měli zrovna chuť.

Po vydatném obědě naše cesta směřovala do Archeoparku Pavlov. U vchodu nás přivítala milá paní. Nejdříve nám pustila dokument o nálezech z pravěku v Jihomoravském kraji. Po dokumentu následovala krátká přednáška. Pak jsme obdrželi tužku s pracovním listem. Po rozdělení do skupin se vyrazilo vyplňovat listy. Po nějaké době jsme se shromáždili u vchodu a šli jsme k obchodu pro pití a zmrzliny. Pan učitel prohrál sázku, a tak zakoupením nanuku splnil svůj slib.

Když se naplnila naše bříška, čekali jsme na autobus. Ten nás odvezl zpátky do Velkých Pavlovic. Dvě žákyně vystoupily cestou ve vesnicích, kde bydlí. Po příjezdu do Velkých Pavlovic se naše třída rozloučila. Tím bylo naše dobrodružství u konce.

Po celou dobu nás pan učitel Hanzálek natáčel a pan učitel Slavík fotografoval. Těšíme se na jejich záznamy z našeho výletu.

                                 

                                                       Napsaly: Elena Cvrčková, Vilemína Osičková, Sophie Sobotková