Školní výlet - 9. B - Branná, Olomouc 2024

Datum: 
Pátek, 14. Červen 2024 - 7:40

Jako každý rok se naše třída vydala na školní výlet. Letos to ale bylo jiné v tom, že místo jednoho dne nám bylo umožněno spolu strávit dny dva. Volba padla na krásné Jeseníky, přesněji na klidnou obec Branná, kterou náš pan třídní učitel již několikrát navštívil. Po cestě zpět byla naplánovaná návštěva Olomouce.

V den odjezdu, v úterý 4. června, jsme se všichni časně ráno sešli na vlakové zastávce ve Velkých Pavlovicích. Byli jsme překvapeni, kolik lidí před šestou hodinou ranní vyjíždí do Brna. Cestu vlakem jsme si zpříjemnili posloucháním hudby a hraním her v kupé. Když už jsme se blížili do stanice Branná, připravili jsme se k výstupu. Nikdo nás však nepřipravil na zcela nečekaného nepřítele - dveře. Ty se díky naší šikovnosti neotevřely, a my proto vystoupili až v Ostružné o stanici dál.

S naloženými batohy nás čekala šestikilometrová trasa lesem. Unavení s bolavými zády jsme konečně dorazili na faru v Branné, kde jsme měli strávit noc. Po zabydlení v pokojích naše kroky zamířily na vyhlídkovou trasu po Jeseníkách. Na cestě z mlhy vykukovaly hory a spatřili jsme i Kralický Sněžník a Šerák. Z posledních sil jsme se dovlekli zpět na faru a dopřáli si zasloužený odpočinek se společnou večeří, uvařili jsme si špagety. Večer byl ve znamení her včetně stolního fotbalu, u kterého si pan učitel Pavel Hanzálek vášnivě užíval drcení spolužáků.

Druhý den ráno po snídani jsme vyrazili směr Olomouc. Tam jsme naštěstí vystoupit dokázali. Po vydatném obědě se nás ujal pan učitel Slavík, a my se vydali po krásách jeho rodné Olomouce. Navštívili jsme Horní a Dolní náměstí, pozorovali orloj, z vyhlídkové věže si prohlédli město s okolím, naše pohledy poutaly impozantní kostely, prošli jsme se parky a podívali se do rozária. Ve vlaku jsme už vyčerpáni usedli do sedadel a zamířili domů. Dorazili jsme v podvečer a bolavá těla položili do peřin. A další den hajdy do školy.

žákyně IX. B