Soutěž ve střelbě o velikonočního zajíčka

Datum: 
Pondělí, 14. Březen 2016 - 10:00

Střelecký kroužek pod vedením p. Eduarda Poulíka uspořádal ve čtvrtek soutěž ve střelbě ze vzduchovky „O velikonočního zajíčka“. Celkem jedenáct žáků od šesté po devátou třídu si dalo sraz v malé tělocvičně. Po zahájení p. zástupkyní Mgr. Fišerovou vysvětlil pan Poulík v krátkosti  základní bezpečnostní pravidla při zacházení se vzduchovkou a pravidla soutěže. Poté byli účastníci rozděleni celkem do čtyř skupin. Každá skupina zahajovala třemi nástřelnými a poté už šlo do tuhého. Ve dvou kolech po 5 diabolkách se rozhodovalo o celkovém vítězi soutěže. Ale po sečtení  bodů však vítěz znám nebyl. S počtem 74 z 100 byli celkem tři žáci - Martin Bank, Vít Holacký a Stanislav Prát. A tak se přistoupilo k rozstřelu. Pan Poulík určil jednu vzduchovku a každý finalista obdržel jednu diabolku na nástřel a potom tři další na finálové střelby.
A jak to dopadlo ? Třetí místo si vystřílel Stanislav Prát, druhé Vít Holacký a vítězem a majitelem největšího čokoládového zajíce se stal Martin Bank z 9.A.
Všichni účastníci dostali za odměnu malého čokoládového zajíce, kterého podle slov vedoucího závodu musí pořádně krmit, aby byl stejně velký jako ten, kterého obdržel vítěz. Na závěr patří poděkování i Mgr. Procházkové - Poulíkové za pomoc při organizaci soutěže v úloze hlavního rozhodčího při sčítání bodů.
 

Ing. Lenka Bukovská