Střelecký kroužek

Datum: 
Sobota, 10. Listopad 2012 - 12:10

Po několikaleté přestávce začal na základní škole ve Velkých Pavlovicích opět působit střelecký kroužek. Jeho vedoucím je člověk nejpovolanější – bývalý vrchní inspektor Policie ČR pan Eduard Poulík.
Zahájení nebylo jednoduché – bylo potřeba skloubit bezpečnost dětí i atraktivnost kroužku. Vše začalo výběrem kvalitních sportovních vzduchovek, které bylo možno zakoupit, stejně jako ostatní vybavení, z části peněz, jež základní škola získala jako sponzorský dar v rámci projektu ,,Děkuji maminko, že mi pomáháš hrát si a růst“ firmy Procter&Gamble společně s Jednotou, spotřební družstvo Mikulov.
Dnes je vše připraveno, záchytná textilie je vybavena ukázkami terčů pro výcvik zásahové jednotky Policie ČR, lapači na diabolky a samozřejmě terči, do nichž se mladí střelci s větším, či menším úspěchem trefují. Myslí to s přípravou vážně a rádi by ji zúročili ve vánočním turnaji, na který by chtěli pozvat střelce hasičů.
Tak jim držme palce – kdo ví, jestli v malé tělocvičně základní školy ve Velkých Pavlovicích neroste nový olympijský vítěz.

Soubory: