Ve Zlíně po boku celebrit

Datum: 
Pátek, 14. Červen 2019 - 9:30

V úterý 28. 5. 2019 vyrazily 8. ročníky místní ZŠ na školní výlet do Zlína na 59. ročník Dětského filmového festivalu.

Protože jsme měli poměrně nabitý program, vyjížděli jsme brzy ráno. Ve Zlíně nás sice přivítalo deštivé počasí, náladu jsme si však zkazit nenechali. Žáci si díky workshopům vytvořili krátké animované filmy, které natáčeli na vlastní mobilní telefony, či zjistili zajímavosti o ozvučení filmu. Poté jsme zamířili do kina, kde jsme se rozdělili na dvě skupinky. První zhlédla dokument Příběh lesa, druhá kanadský film o záchraně indiánských rezervací Cesta do Klemtu.

Po obědě jsme se vydali do knihovny Univerzity Tomáše Bati, kde si žáci vyzkoušeli, co vše je možné ve virtuální realitě. Projeli se na horské dráze, řídili závodní auta, pobíhali po krajině spolu s dinosaury. Poté jsme zamířili na výstavu fotografií, které mapovaly cesty Zikmunda s Hanzelkou. Právě letošní 100. narozeniny Miroslava Zikmunda udávaly směr celému festivalu, jehož heslo znělo: „Poznávej a objevuj!“

Náš den končil na červeném koberci se známými osobnostmi, např. Helenou Vondráčkovou, Klárovou Issovou či Janem Hrušínským. Program jako každoročně uváděli Dana Morávková a Jan Čenský.

Mgr. Iva Kilianová, Mgr. Jiří Slavík