Velikonoční dílničky v ZŠ

Datum: 
Středa, 5. Duben 2023 - 10:25

Velikonoce jsou pro mnoho lidí jedním z nejvýznamnějších svátků. Je to čas radosti a naděje, kdy se rodiny schází a společně slaví. Pro děti na prvním stupni ZŠ jsou přípravy na tento svátek zábavným a vzrušujícím obdobím.  Velikonoční dílničky jsou skvělým způsobem, jak se děti mohou zapojit do příprav na tento svátek.

Vyučující s paními vychovatelkami pro naše školáky připravili v dílničkách mnoho různých aktivit a činností. Žáci si mohli vybrat z pestré nabídky. Nejoblíbenější z velikonočních aktivit bylo barvení kraslic. Děti vytvářely různé motivy a vzory pomocí vosku, látky, provázku, mramorování, ovesných vloček i ubrousků. Kraslice zdobily tradičními motivy, ale především se inspirovaly jarními květinami a zvířaty.

Další zábavnou a oblíbenou aktivitou bylo vytváření velikonočních dekorací. Velikonoční kuřátka, ptáčky, ovečky a zajíčky tvořily děti z papíru, lepenky i jiných materiálů. Ve Velikonočních dílnách vznikaly pestré věnce s vajíčky a květinami, velikonoční košíčky s kuřátky. Školáci si mohli také nazdobit květináče s jarním osením, které si ve škole vypěstovali.  Všechny tyto činnosti jsou zároveň příležitostí k rozvoji jemné motoriky a kreativity našich dětí. Věříme, že výrobky potěší děti i jejich rodiče.

Přejeme všem veselé Velikonoce.

                                                                                                            Mgr. Eva Drienková,

                                                                                                           za kolektiv vyučujících ZŠ Velké Pavlovice