Vyhodnocení školního kola matematické olympiády 5.ročníků

Datum: 
Pátek, 6. Leden 2017 - 20:55

V průběhu prosince 2016 jsme se s osmi žáky 5. ročníků setkali na dvou sezeních nad matematickými příklady. Žáci předkládali svá řešení příkladů ze školního kola matematické olympiády a byli všichni velmi nápadití a šikovní. Jmenovitě z 5.A Jitka Hádlíková, Stanislav Prát, Ela Dagidirová, Petr Hádlík a z 5.B David Peš, Tereza Nováková, Anabela Horáčková a Tomáš Pecháček.

A jak to bývá, do nejužšího výběru se nemohli dostat všichni, tudíž do lednového školního finále postoupili Jitka Hádlíková, Stanislav Prát, David Peš a Tereza Nováková. Ve čtvrtek 5.1. se tito čtyři dobří počtáři poprali se třemi příklady z okresního kola 64. ročníku Matematické olympiády. Na základě výsledků budou naši školu v okresním kole konaném 24. 1. 2017 v ZŠ Velké Pavlovice reprezentovat J. Hádlíková a D. Peš. Náhradníky jsou S. Prát a T. Nováková.

Všem osmi žákům velice děkuji za jejich snahu i ochotu řešit zajímavé, i když náročné příklady. Naše společná setkání obohatila i mne samotného. Přeji jim, aby stále rozvíjeli svůj vztah k matematice a nadále si rádi lámali hlavu nad matematickými rébusy a hlavolamy.

Mgr. J. Slavík