Žáci šestých tříd navštívili planetárium a historickou výstavu

Datum: 
Středa, 9. Listopad 2016 - 18:50

Cílem úterní exkurze žáků šestých tříd Základní školy Velké Pavlovice byla Hvězdárna a planetárium Brno, kam jsme se vypravili na pořad s názvem „Úžasné planety".

V úvodní části jsme se seznámili s aktuální hvězdnou oblohou a s planetami, které jsou právě vidět na obloze. Druhou částí bylo nádherné představení o naší Slunečné soustavě plné otázek směřujících k žákům. Dobrodružná cesta mezi planetami, pátrání po nápadných souhvězdích, hvězdách, planetách i planetkách. Postupně nám byly představeny jednotlivé planety Sluneční soustavy i se Sluncem.

Po skončení programu jsme se přesunuli na náměstí Svobody, přesněji do Paláce šlechtičen, který patří Moravskému zemskému muzeu v Brně. Zde nás čekala výstava " Poklady barbarů“ - svět živých a mrtvých doby stěhování národů. Celou výstavou nás provedla kurátorka a její poutavý výklad nás zavedl do doby, kdy do Evropy přitáhli Hunové a pod jejich tlakem se daly po pohybu kmeny v celé Evropě. 

Po  výkladu jsme se přesunuli do prvního patra, kde pro nás byly připraveny dílny. V nich jsme si mohli zhotovit oděv dané doby, poskládat lidskou kostru či vyzkoušet psaní na desce. V závěru jsme zhlédli krátký kreslený film o stěhování národů.

                                                                                                              Ing. Lenka Bukovská