Soutěž Bible a my

Datum: 
Pátek, 2. Prosinec 2016 - 18:25

Dne 23. 11. 2016 proběhl ve Velkých Pavlovicích 19. ročník okresního kola soutěže "BIBLE A MY". Okresní kolo pořádala ZŠ Velké Pavlovice ve spolupráci s Ekocentrem Trkmanka, koordinátorem soutěže za okres Břeclav je učitel ZŠ Mgr. Jiří Slavík. Ve čtyřech kategoriích předvedlo své biblické znalosti 86 soutěžících z 22 škol okresu Břeclav.

Děkuji všem za aktivní účast. Pro dva nejvýše umístěné soutěžící v každé kategorii je připraveno regionální kolo, které se uskuteční 24. března 2016 na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži.

Okres Břeclav: I. - 193 soutěžících; II. - 122 soutěž.; III. - 79 soutěž.; IV. - 42 soutěžících

Okresní kolo: I. - 33 soutěžících; II. - 25 soutěžících; III. - 19 soutěžících; IV. - 9 soutěžících

Postupující do kroměřížského regionálního kola

I.kat.: Maršálková Tereza (ZŠ Moravský Žižkov), Horáková Lenka (ZŠ Křepice)

II.kat.: Krušinová Veronika (G Hustopeče), Nakvasilová Jana (ZŠ Slovácká Břeclav)

III.kat.: Jelínková Klára (ZŠ Velké Němčice), Rattay David (ZŠ Slovácká Břeclav)

IV.kat.: Kyliánová Marie (G Břeclav), Kočišová Patricie (G Břeclav)

Umístění žáků naší ZŠ Velké Pavlovice v okresním kole

I. kat. - 10.m. – Dobrucký Daniel, 29.m. – Šlancar Prokop

II. kat. - 18.m. – Ruprechtová Valentýna, 19. m. – Pleskač Kryštof

III. kat. - 15.m. – Šlancar Filip

Velmi děkuji ZŠ Velké Pavlovice, městu Velké Pavlovice i Ekocentru Trkmanka za pomoc a podporu při organizování okresního kola.  Vynikající pečivo pekařství Pešák chutnalo všem soutěžícím i lektorům, kteří neodolali a ochutnali. Čas vyplňující prostor pro opravování testů naplnil pastor Karel Fridrich přednáškou a besedou na téma: „Jak jsme stavěli školu Masajům“. Šestice nejlépe umístěných soutěžících v každé kategorii si domů odvezla odměnu v podobě knihy či jiné věcné odměny (díky České Biblické Společnosti, P.P.Havlátovi, P.M. Slatinskému, farnosti Velké Bílovice). Každý účastník dostal hvězdičku s emblémem soutěže vytvořenou v keramické dílně v Nikolčicích. Velmi děkuji za vaši podporu soutěže.

Velice také děkuji všem našim žákům za účast v soutěži i předvedených biblických znalostech. Především všem přeji, aby Bibli četli a poznávali ji ve svých životech i ve chvílích, kdy se nepřipravují na soutěž. Nechť v této knize „bohaté“ na zajímavé životní příběhy nacházejí více sami sebe a objevují podstatu svého lidství.

Podrobné vyhodnocení i fotografie okresního kola najdete na webových stránkách naší školy www.zs.velke-pavlovice.cz.                                             

  Mgr. Jiří Slavík